031-37737085-09131064724

چگونه مانند یک میلیونر زندگی کنیم؟ تعداد بازدید ‫:‬ 186 بازدید

milioner3

زندگی یک انتخاب است و شما هستید که انتخاب می کنید چگونه زندگی کنید مانند یک میلیونر از هر چیزی بهترین آنرا داشته باشید و از آن لذت ببرید یا یک زندگی معمولی داشته باشید. هر چه هست در ذهن شماست. آیا بهترین را می خواهید؟ بهترین یعنی چه؟ آیا در این مورد تحقیق کرده اید؟ آیا می خواهید مانند یک میلیونر زندگی کنید؟ باید بدانید چه می خواهید. باید قبل از اینکه تصمیم مهمی بگیرید بدانید چه چیزی برای شما اهمیت دارد. بدانید به چیزی عشق می ورزید. آنگاه تصمیم بگیرید تا این گونه زندگی کنید. آیا اهل عمل هستید؟

زندگی یک میلیونر دو جنبه دارد یکی زندگی شخصی و یکی زندگی حرفه ای آنچه که برای بسیاری از ما جذابیت دارد جنبه شخصی آن است می خواهیم مانند آنها در گران ترین رستوران ها غذا بخوریم، به زیباترین شهر های دنیا سفر کنیم، در گرانترین هتل ها اقامت کنیم، بهترین خودرو ها را داشته باشیم فراری، پورشه، رولزرویس و… نمی خواهم بگویم که این فقط جنبه ظاهری زندگی شخصی آنهاست و ثروت را منفور بدانم قضاوت در این زمینه را به خودتان واگذار می کنم. اما می خواهم بگویم که این نوع زندگی کردن یعنی هزینه ها و صورت حساب های سرسام آور یعنی هیچ ثروتی نیست که نتوان آنرا در این دنیای شگفت انگیز خرج کرد. هر چقدر که پول بیشتری داشته باشید باز هم رستوران های گرانقیمتی هستند که نتوانید هر روز آنجا غذای مورد علاقه خود را میل کنید هر چقدر هم که ثروتمند باشید باز هم تور هایی هستند که نتوانید از عهده هزینه های آن برایید و همیشه تعطیلات خود را با آنها بگذرانید! مانند یک میلیونر خرج کردن به معنای این نیست که مانند ریگ پول خرج کنید و نگران هیچ چیز نباشید. این روش و سبک زندگی یک میلیونر نیست این روش زندگی یک نوکیسه است که دیر یا زود ثروتی را که بدست آورده است به باد خواهد داد. در ادامه به سبک زندگی میلیونر های خود ساخته می پردازیم هر یک از ما می توانیم این گونه زندگی کنیم این یک انتخاب است اگر می خواهید مانند یک میلیونر زندگی کنید این مقاله را تا انتها بخوانید.

مانند یک میلیونر زندگی کردن یعنی منظم بودن، یک میلیونر واقعی و خود ساخته، برای هر کاری زمانی را مشخص کرده برای هر کاری برنامه ای مشخص دارد کارهایش باید نظم و ترتیب خود را داشته باشد جای هر چیزی باید مشخص باشد. تعهد به نظم و ترتیب در هر کاری و هر چیزی از خصوصیات برجسته یک میلیونر خود ساخته است. چندی پیش یکی از دوستان درباره فردی موفق و ثروتمند صحبت می کرد او کار خود را از بازاریابی برای زرشک و زعفران شروع کرده بود بدون سرمایه و کمک هیچ کس دیگری، اما اکنون یکی از بزرگترین صادرکنندگان ایران است اما نکته که درباره او جالب بود این بود که می گفت کتابخانه از کارهایی که انجام داده با خود دارد و مدعی است اگر از او بپرسی ۱۰ سال پیش در چنین روزی چه می کرده است با مراجعه به این دفاتر می تواند دقیقا به شما پاسخ دهد می داند چقدر خرج کرده است و می داند چقدر پول بدست آورده است!

یک میلیونر فردی سخت کوش است اگر می خواهید مانند یک میلیونر زندگی کنید باید تنبلی  را کنار بگذارید باید تلاش کنید حساب همه چیز را داشته باشید هر چه ثروت شما بیشتر شود باید زمان بیشتری را به مدیریت اموال خود اختصاص دهید و زمان کمتری برای استرحت خواهید داشت.

یک میلیونر واقعی فردی هدفدار است او دقیقا می داند چه کاری می خواهد انجام دهد نه تنها هدف خود را مشخص کرده بلکه راه رسیدن به آنرا هم مشخص کرده است و برای رسیدن به این هدف تمهیدات لازم را پیش بینی کرده است. آیا هدف خود را مشخص کرده اید؟ آیا هدف شما مانند یک میلیونر است؟ آیا هدف شما به اندازه کافی بزرگ هست که به شما انگیزه دوچندان برای کار و تلاش بیشتر بدهد؟

آینده نگری یک خصیصه انکار ناپذیر برای یک میلیونر خودساخته است اگر می خواهید مانند یک میلیونر زندگی کنید باید به دور دست ها نگاه کنید برای ۵ سال و ۱۰ سال آینده خود پیش بینی کرده باشید میلیونرها نه تنها مدام در حال رصد کردن تحولات حرفه ای خود هستند بلکه مدام برنامه های خود را با توجه به تحولاتی که در این زمینه رخ می دهد اصلاح می کنند.

منعطف باشید یک میلیونر خود ساخته که توانسته در شرایط مختلف و طوفان های سخت اقتصادی کشتی خود را به سلامت به ساحلی آرام و امن برساند باید فردی با انعطاف پذیری بالا باشد در دنیای امروز همه چیز از هم تاثیر می گیرند و در این میان شرکت ها و افرادی که می توانند با سرعت و انعطاف پذیری بالا عمل کنند توانایی سرپا ماندن را دارند. یک میلیونر می تواند در شرایط سخت بدون فوت وقت بهترین تصمیم را بگیرد. و البته این ممکن نیست مگر به تجربه

یک میلیونر واقعی زندگی کردن با مشکلات را آموخته است او مشکلات را درک می کند و آنها را حل می کند. هر چه ثروت شما بیشتر باشد مشکلات شما بیشتر و بزرگتر می شود اگر می خواهید مانند یک میلیونر زندگی کنید باید خود را برای غلبه بر مشکلات آماده کنید باید با مشکلات بزرگ برخوردی قدرتمند داشته باشید یک میلیونر خود ساخته اجازه نمی دهد مشکلات باقی بمانند بلکه آنها را شناسایی و حل می کند. فرق یک انسان بزرگ و انسانی معمولی در این است که او بخاطر این که با مشکلات بیشتر و بزرگتری برخورد کرده است و بر آنها غلبه کرده است از مواجه دوباره با آنها نمی ترسد همه انسان ها وقتی در برابر مشکلاتی جدید قرار می گیرند دچار اضطراب و تشویش می شوند که البته در افراد مختلف شدت و ضعف خود را دارد اما شدت این استرس فقط برای بار اول است و وقتی که ابهت آن غول شکست دیگر چنین ترسی نخواهید داشت. پس اگر می خواهید مانند یک میلیونر زندگی کنید نگذارید بار مشکلات روی دوش شما سنگینی کند یک به یک به جنگ آنها بروید

میلیونر ها انضباط مالی دارند این هم جنبه ای از نظم و ترتیب است اما به عنوان یک میلیونر انضباط مالی اهمیت زیادی دارد چون پول سخت بدست می آید و راحت هم خرج می شود. میلیونر های خود ساخته قبل از اینکه پولی را برای خوش گذرانی صرف کنند درباره آن تصمیم گرفته اند آنها هیچ گاه بی حساب و کتاب خرج نمی کنند زمان تفریح و کارشان مشخص است برای اینکه یک میلیونر خود ساخته باشید نمی توانید تمام وقت خود را صرف خوش گذرانی و تفریح کنید و اگر از بسیاری از میلیونر ها بپرسید در چند سال گذشته پول خود را چگونه خرج کرده اند آنها با سند و مدرک دقیق به شما پاسخ خواهند داد (ابته اگر بخواهند چنین توضیحی به شما بدهند!)

یک میلیونر متفاوت فکر می کند اگر به کسی که همیشه زندگی متوسطی داشته است پول زیادی بدهی بعد از چند سال دوباره سراغش را بگیری متوجه می شوی اگر آن پول را از دست نداده باشد به شما قول می دهم آن ثروت را چند برابر نکرده است. اما اگر تمام دارایی یک میلیونر را از او بگیری و در عوض دارایی یک انسان متوسط را به او بدهی چند سال بعد دوباره او را یک میلیونر خواهی یافت. شاید بگویید پول، پول می آورد ولی این حرف افرادی است که تمام عمر خود انسانی متوسط یا زیر متوسط از نظر مالی بوده اند بله پول، پول می آورد اما نه در دست هر کسی نه در دستان انسانی خوش گذران و تن پرور، نه در دستان انسانی ترسو که حاضر نیست از ناحیه امن خود خارج شود، پول، پول می آورد اما نه در دستان انسانی که نمی تواند به موقع تصمیم های درستی بگیرد.

یک میلیونر خود ساخته کار خود را به بهترین وجه و با بالاترین کیفیت انجام می دهد او می خواهد همیشه بهترین باشد و برای رسیدن به این هدف با تمام توان تلاش می کند و از همه امکانات موجود استفاده می کند تا در حرفه خود بهترین باشد. و آن موقع است که درهای ثروت به روی او گشوده خواهد شد.

یک میلیونر خود ساخته اعتماد به نفس فوق العاده بالایی دارد و با این اعتماد به نفس بالاست که می تواند بر مشکلات فایق آید و قله های موفقیت را بپیماید.

یک میلیونر خود ساخته با توجه به توانایی های خاص و منحصر به فرد خود موفقیتی منحصر به فرد برای خود می سازد. و به دنبال کسب موقعیت هایی که دیگران به آن دست یافته اند نیست. بلکه با توجه به توانایی های خود کاری را انجام می دهد که کمتر کسی قادر به انجام آن است. بسیار مهم است که توانایی های خود را بشناسید و با توجه به توانایی های و داشته های خود بهترین کار را انجام دهید. اگر می خواهید یک میلیونر خود ساخته باشید باید از همه امکانات موجود خود بهترین استفاده را ببرید. باید به داشته های خود تکیه کنید باید این توانایی را داشته باشید که داشته های خود را ببینید. دوستان خوب، خانواده ای فداکار، قدرت بازاریابی خوب، روابط عمومی قوی، توانایی تحقیق، دسترسی به کتابخانه ها، ارتباط با دانشگاهیان فرهیخته، قدرت رهبری، رندگی در یک کلان شهر، قدرت دیدن مشکل دیگران همراه با راه حل آن، قدرت بدنی مناسب، توانایی انجام کارهای ظریف و…  اینها امکانات و فرصت هایی هستند که فقط باید آنها را ببینید. اگر می خواهید یک میلیونر خود ساخته باشید داشته های خود و نداشته های دیگران را ببینید و برای حل مشکل دیگران با توجه به توانایی های خود اقدام کنید.

تصمیم با شماست آیا می خواهید یک میلیونر باشید؟ آیا می خواهید آنقدر ثروت داشته باشید که دیگر نگران هزینه های زندگی خود نباشید؟ آیا می خواهید آنگونه زندگی کنید که خود برای زندگی خود تصمیم بگیرید؟ شما کدام را انتخاب می کنید؟ مانند یک میلیونر زندگی کنید یا مانند یک فرد عادی؟ آیا ذهن خود را برای این گونه زندگی کردن آماده کرده اید؟ آیا به توانایی ها و داشته های خود اعتماد دارید؟