031-37737085-09131064724

چگونه یک نام تجاری قدرتمند بسازیم؟ تعداد بازدید ‫:‬ 158 بازدید

یک عنصر کلیدی از استراتژی سازمان شما باید تکامل نام تجاری آن باشد و باید روی تاثیری که نام تجاری شما در اذهان خواهد گذاشت کار کنید.

وقتی که در حال نوشتن استراتژی تکامل برند هستید باید این اولین پرسشی باشد که از خود می پرسید:

پتانسیل منحصر به فرد کسب و کار من برای فروش چیست؟

به همه جنبه های بازاریابی توجه نمایید، تک تک آنها را آزمایش کنید و ببینید چه چیزی در کسب و کار شما برای مشتریان منحصر به فرد و جذاب است چه کارهایی است که شما بهتر از بقیه انجام می دهید. اگر این عوامل منجر به برتری در برابر رقبا می شود در این صورت توانسته اید پتانسیل منحصر به فرد خود را برای فروش شناسایی کنید. این پتانسیل ها عوامل اصلی و سودمندی هستند که منجر به موفقیت کسب و کار شما می شوند و باید هسته اصلی استراتژی تکامل نام تجاری شما را تشکیل دهند. بیشتر شرکت ها بر چند پتانسیل قدرتمندتر و قابل فهم تر تمرکز می کنند تا به سادگی پیام نام تجاری خود و مزایایی که دارد بیان کنند.

 

ارزش های نام تجاری

پتانسیل های منحصر به فرد سازمان شما برای فروش همان دلیلی است که مشتریان از شما خرید می کنند و ارزش نام تجاری شما را تعیین می کنند. البته عوامل تعیین کننده ارزش نام تجاری باید پویا بوده و با تغییرات بازار و شرایطی که پیش می آید هماهنگ باشند و استراتژی کسب و کار شما هم باید مطابق آن به روز رسانی شود. بعد از اینکه این این کار ها انجام شد باید مطمئن شوید که مشتریان شما این تغییرات را احساس می کنند و متوجه ارزش افزوده نام تجاری شما شده اند. این به معنای سازمان دهی همه عناصر بازاریابی برای افزایش ارزش و اعتبار نام تجاری شما است. پرسنل شما، محصولی که تولید می کنید، پیامی که در تبلیغات خود می دهید و حتی روش پاسخگویی به شکایات مشتریان، در این روند مهم و تاثیر گذارند. ساخت یک نام تجاری ارزشمند و قابل احترام نیاز به مقدار زیادی کار سخت و طاقت فرسا دارد و همچنین باید خود و کارمندان خود را به چنین روندی متعهد نمایید.

فراموش نکنید که یک نام تجاری یا برند در ذهن مشتری جای دارد. این مجموعه ای از افکار و احساسات درباره یک سازمان یا کسب و کار خاص، کالا یا خدمات است. یک سازمان می تواند برداشتی که از نام تجاری اش می شود را مدیریت کند اما هیچگاه بر این برداشت کنترل ۱۰۰ درصدی نخواهد داشت.

«یک نام تجاری همیشه در ذهن مشتریان وجود دارد»

یک نام تجاری با نشانی که بر روی محصولات و بسته بندی آنها قرار می گیرد به صورتی قابل لمس نمایش داده می شود و این به مشتریان اجازه می دهد به سادگی محصولی را که دارای هویت است شناسایی کنند. این کار می تواند به کمک رنگ، لوگو، شعار های تبلیغاتی و فونتی منحصر به فرد انجام پذیرد و باید برای هر کدام از موارد گفته شده کار کرد تا مجموعه آنها بتوانند تاثیرگذار باشند. نشان گذاری موفق یعنی اهمیت به ارزش و اعتبار نام تجاری

«نام تجاری ابزاری قدرتمند برای تاثیرگذاری است»

نام تجاری می تواند ابزار قدرتمندی برای تاثیرگذاری باشد اما بعد از اینکه یک نام تجاری ساخته شد برای ایجاد اعتماد نیاز به زمان قابل توجهی دارد. وقتی که تصویر ذهنی مشتری ساخته شد تغییر آن بسیار سخت است بنابراین باید از همان ابتدای تاسیس سازمان و ایجاد نام تجاری در راه درست قدم بردارید.

مزایای یک نام تجاری قدرتمند

دو عنصر حیاتی برای ساخت یک نام تجاری قوی وجود دارد که عبارتند از: ارزش احساسی و ارزش کاربردی. روی این دو کار کنید و خواهید دید که نام تجاری شما به سرعت رشد خواهد کرد.

و البته باید توجه داشته باشید که تخریب اعتبار نام تجاری بسیار ساده تر از ارزشمند کردن آن است و این اتفاق به سرعت رخ می دهد برای صدمه زدن به یک نام تجاری به ۵ روش می توانید این کار را انجام دهید.

با حفظ تعادل و رعایت موارد بالا می توانید سازمان خود را از آنچه هست قدرتمند تر می کنید.

.

کلام آخر

اگر هنوز درباره ارزش یک نام تجاری قدرتمند شک دارید کافی است به خرید هایی که مردم می کنند نگاهی بیندازید همیشه برخی برند ها در هر صنعتی پیشرو هستند مردم برای آنها بیشتری هزینه می کنند و با رضایت کالاها و خدماتشان را خریداری می کنند. برای همه آنها رقبایی وجود دارند که کالاهای خود را ارزان تر می فروشند اما نمی توانند چنین سودی داشته باشند، این قدرت یک نام تجاری معتبر است این اعتماد خریداران است و چیزی است که می تواند تولید ثروت کند. آنها سال های سال چنان عمل کرده اند که مردم آنها را با احترام به خاطر می آوردند. و هنگام تصمیم گیری با کمترین تردید کالای آنها را انتخاب خواهند کرد.